Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

image1 image1 image1

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Intencje                                                                   Intencje mszalne

                                    w okresie od 4 czerwca 2023 do 11 czerwca 2023

 

Niedziela 04.06.2023 r. Uroczystość Trójcy Świętej.

07:30

W intencjach sióstr i braci z Róż Różańcowych. Zmiana tajemnic Różańca Świętego. /L/

09:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i Bożą opiekę w rodzinie. /L/

10:30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem M B N P z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo w intencji Państwa Heleny i Jana Matyszok z okazji 60 rocznicy zawarcia małżeństwa. /T/

Poniedziałek 05.06.2023 r. Św. Bonifacego.

18:00

Za + Matkę Marię Kowol ++ Matki chrzestne Agnieszkę i Annę + Magdalenę Biskup ++ z pokrew. /L/

Wtorek 06.06.2023 r.

18:00

Za + żonę i Matkę Renatę Jagieła w kolejną rocznicę odejścia do domu Ojca + Jej Matkę i + brata + Ojca Józefa Jagieła ++ dziadków + Krzysztofa Bursy ++ z pokrew. /L/

Środa 07.06.2023 r.

18:00

Intencja wolna. Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 08.06.2023 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

08:00

Do Najświętszego Sakramentu o pokój w świecie i Bożą opiekę dla mieszkańców Laskowic. Procesja do 4 ołtarzy /L/

10:30

Do Najświętszego Sakramentu o pokój w świecie i Bożą opiekę dla mieszkańców Tuł i Osi. Procesja do 4 ołtarzy. /T/

Piątek 09.06.2023 r. Msze szkolne.

17:00

Za dusze w czyśćcu cierpiące - ofiara ze skarbonki. /T/

18:00

Za + męża i Ojca Konrada Freier ++ Jego rodziców Marię i Antoniego Freier + Ojca Józefa Sygulka ++ dziadków ++ z pokrew. Freier, Sygulka. /L/

Sobota 10.06.2023 r.

08:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą Bożą opiekę i dar zdrowia dla Pani Hildegardy Mecha oraz Jej dzieci z rodzinami polecając Miłosierdziu Bożemu + męża Pawła. /L/

Niedziela 11.06.2023 r. X Niedziela Zwykła.

07:30

Intencja wolna. /L/

09:00

Intencja wolna. /L/

10:30

Intencja wolna. /T/

 

                                                                                     OGŁOSZENIA PARAFIALNE

                                                        NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. W środę podczas Nowenny  zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym roku ołtarze w Laskowicach przy kapliczkach na cmentarzu.

Zapraszam dzieci do sypania kwiatów także w oktawie Bożego Ciała.

Ołtarze Laskowice                                                                       Ołtarze Tuły

  1. ul. Górna i Klapacz                                                  1. P. Ptak i Widera
  2. ul. Niwy lewa strona od P. Bieniek                           2. P. Bawej
  3. ul. Leśna i prawa strona ul. Niwy                             3.  Mieszkańcy bloków
  4. ul. Tulska                                                                 4. Mieszkańcy Osi.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie  przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium w Opolu, z przyszłej niedzieli na chodnik przy kościele w Tułach. Informuję, że ostatnia kolekta na łazienkę w Laskowicach wyniosła L. 1634. 70 zł i 1 Uni Lew, T. 426.40 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele parafialne.

6.Dzisiaj odpust w Murowie. Suma odpustowa o godz. 11.00

                                      Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

 

                                      

Copyright © Parafia p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

created by TOMP